Porady

Firany i zasłony.

Dla wykonujących usługę ważne są dwa wymiary:

Wysokość i szerokość.

Wysokość to pomiar od połowy żabki karnisza w dół(karnisz ścienny rurowy).Gdy mamy do szynienia z karniszem szynowym sufitowym , wówczas mierzymy od szyny w dół do miejsca do którego jesteśmy przekonani iż tak będzie ładnie , funkcjonalnie.

Szerokość to miejsce w którym byśmy chcieli by wisiała firana. By uzyskać szerokość tkaniny mnożymy tą szer. standardowo x2.Jednak gdy stosujemy tkaniny firanowe gładkie to nawet x3.Z kolei firany krótkie (do parapetu lub za parapet) i wycięte w łuk mnożymy x2,5 lub więcej nigdy mniej( bo firana może się nie ułożyć).

Rolety Rzymskie.

Przy zamówieniach rolet Rzymskich należy wziąć pod uwagę szerokość wnęki okiennej i dołożyć ok 15cm by roleta zakrywała wnękę po około 7cm.Wysokość natomiast trzeba ustalić powyżej wnęki około 30cm by roleta po ściągnięciu nie przeszkadzała w otworzeniu okna.

Zazdrostki.

Przy zakupie zazdrostek sugerujemy się nasłonecznieniem pomieszczenia, generalnie klasyczne żakardowe zazdrostki kupuje się podwójnie w stosunku do długości patyczka czyli 1:2.Jednak gdy zazdrostka matowa a pomieszczenie słabo doświetlone zmniejszmy zakup do 1:1,5.

Gipiurowe firany czy też zazdrostki nie wymagają dużego marszczenie klasyka to 1:1,1 do 1,5.

Prosimy pytania zadawać drogą mailową lub telefoniczną

T. 517 441 167

Mail: planetafiran@gmail.com